دوشنبه 28 بهمن 1398 - 23 جمادي الثاني 1441 - 2020 فوريه 17 - ساعت 11:32
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253361
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1397 10:18
تعداد بازدید : 137

غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به کار خود پایان داد

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران عنوان کرد: همزمان با اختتامیه نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل ساله انقلاب غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به کار خود پایان داد

undefined

خانم کریم زاده معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران گفت: غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران که به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی و به منظور تبیین دستاوردهای حوزهای علمیه در نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی راه اندازی شده بود به کار خود پایان داد.

وی افزود: در این غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران که به عنوان نهال جوان انقلاب به شمار می رود دستاوردهای بی شمار خود را که در طول عمر نه چندان بلند خویش منشأ خدمات و برکات فراوانی شده است را به نمایش گذاشت.

خانم کریم زاده یادآور شد: یکی از دستاوردهای مهم این مرکز تصدی آموزش، تربیت و پرورش خواهران مشتاق فراگیر معارف اهل بیت(ع) بوده که از طریق مدارس و حوزه های علمیه خواهران تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر از خواهران طلبه را تحت پوشش آموزه های مکتب اهل بیت(ع) قرار داده و امروز بسیاری از خواهران فارغ التحصیل عهده دار فعالیت های آموزشی، تربیتی، تبلیغی و مدیریتی شده اند.

همچنین از دستاوردها و رسالت‌های دیگر حوزه های علمیه خواهران در طول این چند سال عمرش تبیین، ترویج و تبلیغ دین مبتی برفهم از قرآن، سنت نبوی و مکتب اهل بیت(ع) بوده و مأموریت آن تربیت بانوان وارسته و فرهیخته برای رفع نیازهای دینی جوامع، نظام اسلامی و حوزه های علمیه خواهران بوده است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران ادامه داد: تبلیغ، ترویج تثبیت و تعمیق فرهنگ و معارف اسلامی و ارزشهای انقلابی در سطح ملی و فراملی با تاکید بر عرصه زن و خانواده زمینه سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی به ویژه در عرصه زن و خانواده بر اساس قرآن کریم، سنت نبوی و مکتب اهل بیت(ع) از دیگر دستاوردهای این مرکز به شمار می رود. 

لازم به ذکر است فعالیت های فرهنگی تبلیغی و فعالیت های قرآنی حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور از دیگر دستاوردهای این مرکز محسوب می شود.

خانم کریم زاده تصریح کرد: همچنین به منظور فراهم کردن زمینه تحصیل خواهران مشتاق کسب علم و معرفت با توجه به شرایط خاص زندگی بانوان، این مرکز اقدام به تنوع بخشیدن به شیوه های تحصیل کرده است تا خواهران بتوانند در کنار مسؤولیت مهم تربیت فرزند، همسرداری و اشتغال به امر تحصیل علوم دینی نیز بپردازند از این رو طلاب خواهر می توانند در سطح دو به صورت تمام وقت، حضوری پاره وقت و نیمه حضوری و در سطح سه به صورت حضوری، غیر حضوری و نیمه حضوری دروس حوزوی را فرا بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت مسؤولان کشوری و لشکری و همچنین حوزویان داخلی و خارجی از این غرفه بازدید به عمل آوردند.