دوشنبه 1 بهمن 1397 - 15 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 21 - ساعت 23:44
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234126
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1394 10:47
تعداد بازدید : 665

برگزاری دوره آموزشی تربیت مدرس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مدرسه علمیه کوثر

دوره آموزشی تربیت مدرس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور خواهران طلبه به منظور تربیت مدرسین و مبلغین توانمند برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مدرسه علمیه کوثر برگزار شد.


دوره آموزشی تربیت مدرس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور خواهران طلبه به منظور تربیت مدرسین و مبلغین توانمند برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

خانم کریم زاده، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت نخستین جلسه دوره آموزشی تربیت مدرس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، یکشنبه 27 اردیبهشت با حضور طلاب سطح سه حوزه های علمیه خواهران استان تهران در مدرسه علمیه کوثر در تهران برگزار شد.

کریم زاده گفت دوره آموزشی تربیت مدرس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با پیشنهاد سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس به منظور تربیت مدرسین و مبلغین توانمند برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران با اشاره به فعالیت های خواهران حوزوی در عرصه های مختلف گفت با توجه به توانمندی خواهران طلبه، امیدواریم با آموزش های لازم طلاب جوان بتوانند با بهره گیری از شیوه های نوین تبلیغ برای مقابله با تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ قرآنی و ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گام بردارند.

وی ادامه داد: از مظلومیت جمهوری اسلامی همین بس که پرافتخارترین قطعه زمانی آن را هنوز نتوانسته ایم معرفی کنیم و دشمنان می خواهند این دوران را به عنوان دوران خسارت بار معرفی کنند و نقاط امید نظام اسلامی را کم رنگ کنند؛ بنابراین برای مواجهه با آنان باید تمام تلاش خود را برای معرفی صحیح دوران دفاع مقدس انجام دهیم.

وی ضمن بیان این مطلب که این دوره در دو مرحله مقدماتی و تکمیلی برنامه ریزی شده است گفت سرفصل های انتخاب شده برای مرحله مقدماتی شامل مخاطب شناسی، تحلیل جریان شناسی انقلاب اسلامی، مبانی حکومت اسلامی و تبیین ضرورت وقف در راستای نگهداشت و توسعه ارزش ها ی دینی، فرهنگی و دفاعی است و سرفصل های مرحله تکمیلی نیز شامل تحلیل دفاع مقدس، شناخت جریان های فکری و فرهنگی از مباحث زنان و ضرورت تبیین تاریخ شفاهی دفاع مقدس می باشد.

کریم زاده گفت نخستین جلسه دوره آموزشی تربیت مدرس دفاع مقدس و. انقلاب اسلامی روز یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور حجت الاسلام درودی، استاد حوزه با موضوع مخاطب شناسی برگزار گردیده است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت طبق هماهنگی های انجام شده طلاب حوزه های علمیه خواهران پس از گذراندن دوره های آموزشی از گواهی پایان دوره بهره مند خواهند شد و در مدارس آموزش و پرورش و دانشگاه ها، نشست هایی را  در این رابطه با جوانان خواهند داشت.

کریم زاده ضمن ابراز خرسندی از اینکه طلاب حوزه های علمیه خواهران به عنوان سکانداران این عرصه وارد میدان شده اند گفت امیدواریم این عزیزان با همت و تلاش خود در نگهداشت ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اصلاح سبک زندگی مبتنی بر الگوهای دفاع مقدس و توسعه فرهنگ قرآنی نسبت به جذب حداکثری جوانان و آینده سازان این مرز و بوم موفق باشند.

گفتنی است دومین جلسه این دوره آموزشی، امروز سه شنبه 29 اردیبهشت با موضوع تحلیل جریان شناسی انقلاب اسلامی، از ساعت 14:30 در مدرسه علمیه کوثر، واقع در ضلع جنوبی پارک شهر در تهران برگزار گردید.