جمعه 1 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 2018 ژوئن 22 - ساعت 9:45
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234065
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 8:46
تعداد مشاهدات : 482

جلسه تبیین آیین نامه همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شهرتهران

اولین جلسه سال تحصیلی94-95

اعضای حاضر:

آقای مهندس چهاربند  (مدیرکل اداره آموزش و پرورش شهر تهران) ،حجت الاسلام یاسینی(رییس کمیته همکاری های شهرتهران)،آقای ابوطالبی(معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش)،حجت الاسلام امیری(معاون فرهنگی سازمان تبلیغات )،حجت الاسلام میررفیع تبار(نماینده دفتر تبلیغات تهران)،حجت الاسلام سامانی(معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران)

در ابتدا حجت الاسلام یاسینی ضمن تشکر از برگزاری جلسه ضرورت همکاری حوزه برادران و خواهران با آموزش و پرورش را یادآور شده و استفاده از ظرفیت حوزه ها را در مدارس خواستارشدند.

در ادامه مهندس چهاربند ضمن سپاسگزاری از حضور میهمانان در جلسه ، محورهای مورد تاکید در نظام آموزش و پرورش را در سه زمینه قرآن عترت نماز دانستند و اشاره کردند که در سند تحول آموزش و پرورش این الزام برای نهادهای فرهنگی مربوطه ذکر شده و به امضای مقام معظم رهبری رسیده است . بنابراین این همکاری به طور حتم لازم الاجراست. ایشان هم چنین ارتقاء سطح همکاری ها بین حوزه و آموزش و پرورش  و افزایش تعداد مبلغین خواهر و برادر در مدارس  در سال تحصیلی جاری را به عنوان دستورکار پیشنهاد دادند.

کریم زاده معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران نیز به عنوان نماینده مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران درباره همکاری های انجام گرفته توسط مبلغین خواهر و آموزش وپرورش توضیحاتی ارائه  و از افزایش همکاریها جهت بالا بردن آگاهی دانش آموزان و یاری رساندن به دانش آموزان در مباحث دینی و اعتقادی استقبال نمود.

هم چنین پیشنهاد دادند در مدارس از مبلغین خواهر جهت آموزش مادران در مباحث تربیتی فرزندان شان استفاده نمایند، که از این پیشنهاد استقبال شد.

وی هم چنین اعلام کرد،تاکنون در سال تحصیلی جاری 210 نفر از طلاب خواهر به عنوان امام جماعت و مربی فرهنگی در مدارس فعالیت می کنند.

درپایان جلسه مقرر شد جلسات به صورت ماهانه جهت پیگیری بهتر همکاری ها برگزار گردد.