پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 9 شعبان 1441 - 2020 آوريل 02 - ساعت 16:7
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 233690
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 10:13
تعداد بازدید : 1254

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران برگزار شد

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی 95-94 حوزه علمیه خواهران استان تهران، سه شنبه شش بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره)تهران برگزار شد.


همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی 95-94 حوزه علمیه خواهران استان تهران، سه شنبه شش بهمن ماه در  مصلی امام خمینی (ره)تهران برگزار شد.

کریم زاده معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت : همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی جاری با حضور بیش از هزار و پانصد طلبه پایه اول اعم از تمام وقت، پاره وقت و باز پذیری برگزارشد.

وی به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و افزود: وظایف فرهنگی و تبلیغی طلبه و انتظارات مردم از روحانیت، ویژگی های اخلاقی و معنوی، وظایف و شئون طلبگی، جنگ نرم، بصیرت مقابله با آن و وظایف طلاب در برابر آن از جمله اهداف برگزاری همایش طلیعه حضور می باشد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت : همایش طلیعه حضور با سخنرانی حجت الاسلام آقا میری مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران، آیت الله رشاد رئیس شورای مدیریت حوزه های علمیه استان تهران ، آیت الله قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد.

حجت الاسلام آقا میری مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان، پیرامون بحث ازدواج، نشاط جوانی و غنیمت دانستن زمان صحبت کرد.

 وی عنوان کرد: شما طلاب که در ابتدای جوانی قرار دارید شایسته است برنامه زندگی خود را به گونه ای طراحی کنید که وقت خود را از دست ندهید که در نهایت دچار خسران شوید، عمر سرمایه بزرگ الهی است که اگر تجارت سودمندی با آن نشود انسان دچار ضرر می شود.

حجت الاسلام آقامیری به اهمیت ازدواج  طلاب اشاره کرد و بیان داشت: تحصیل علوم دینی بسیار امر خوبی است؛ اما مهم تر تشکیل خانواده است، که باید طلاب به آن توجه خاص داشته باشند.

آیت الله علی اکبررشاد رئیس شورای مدیریت حوزه های علمیه استان تهران، دیگر سخنران همایش طلیعه حضور به نقش بانوان طلبه اشاره کرد و گفت: نقش بانوان طلبه تربیت سربازان برای جبهه حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است .

وی افزود: تفاوت هایی میان حضور برادران در اردوگاه مهدوی با حضور خواهران در این اردوگاه وجود دارد. هر دو در اردوگاه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند، مقاصد یکی است و وحدت مقصدی وجود دارد و همه آنها سربازان آن حضرت هستند اما تفاوت کارکردی میان این دو گروه هست.

حجت الاسلام و المسلمین رشاد خاطرنشان کرد: برادران در این اردوگاه حضور پیدا می کنند تا تنها سرباز آن حضرت شده باشند و برای ایشان سربازی کنند؛ اما خواهران حضور پیدا می کنند تا علاوه بر سربازی، سربازپروران خوبی نیز باشند و برای جبهه آن بزرگوار سرباز تربیت کنند.

رییس شورای مدیریت حوزه های علمیه تهران در تبیین این تفاوت گفت: خواهران طلبه باید سرباز طراز اول برای این جبهه تربیت کنند و در درجه اول باید خود سربازان این اردوگاه باشند. به عبارت دیگر بانوان طلبه به مثابه مربی طراز اول برای تربیت سربازان، جهت جبهه حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در این مسیر حضور می یابند.

وی در همین رابطه یادآور شد: برای فهم جامع و کامل حقایق؛ فهم جامع از مبانی و منطق و التزام بکار بستن آنها شرط است و اولین قدم در شناخت حقیقت و یافتن طریقت آن است که مبانی و منطق را خوب درک کنیم. دومین قدم در این مسیر نیز آن است که این درک جامع را که کسب کرده ایم، صحیح و کامل بکار ببندیم.

آیت الله قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: ما علاوه بر علم و خودسازی وظیفه جامعه سازی را داریم.  بشر امروزی به سوی هر کسی که بتواند دردهای او را درمان کند دست نیاز دراز کرده است. امروز چرا نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی در این کشورها با استقبال روبرو می شود چون ایشان دست روی همین نقاط درد گذاشته است، یعنی موضوع زوال تمدن غرب است.

 وی در ادامه سخنان خود به بانوان حوزوی توصیه کرد: برای خود رسالت جهانی قایل باشید ضمن اینکه درس خواندن را در درجه اول اهمیت قرار می دهید به مسایل خانوادگی نیز بی توجه نباشید. نقش زنان در خانواده

نقش بسیار مهمی است. از هم اکنون خود را برای رسالت های مهم در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی آماده کنید.

عضو خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ضرورت یادگیری زبان های خارجی برای طلاب تصریح کرد: طلاب باید زبان عربی را مانند زبان مادری بیاموزند. زبان عربی را یاد بگیرید البته نه زبان فصیح بلکه عربی محاوره ای برای اینکه بتوانید با مردم کوچه و بازار صحبت کنید.  توصیه رهبری همواره این بوده است که در کنار همه این مسایل به بصیرت سیاسی خود بیفزایید. شرایط را خوب تحلیل کنید؛ گاهی عدم درک صحیح از آنچه در اطراف ما می گذرد آسیب هایی به ما می رساند که سالهای سال باید برای جبران آن هزینه کرد.

شایان ذکر است همایش طلیعه حضور با شرکت بیش از هزارو پانصد طلبه پایه اول مدارس علمیه خواهران استان تهران دیروز سه شنبه ششم بهمن در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.