جمعه 1 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 2018 ژوئن 22 - ساعت 4:13
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206120
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 10:7
تعداد مشاهدات : 87

حضور اساتید حوزوی در دوره علمی بصیرتی در مشهد مقدس

33 نفر از اساتید مدارس علمیه خواهران استان تهران در دوره علمی، بصیرتی در مشهد مقدس حضور می یابند.

کریم زاده، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت: با عنایت به این که یکی از مهمترین عوامل مؤثر در رشد و تعالی جامعه اسلامی، مدارس علمیه اند اساتید محترم نیز از اصلی ترین ارکان مدارس علمیه به شمار می آیند.

کریم زاده گفت: برای داشتن جامعه ای متدین، بصیر، آگاه به مسائل روز ایران و جهان و دارای نشاط معنوی، داشتن حوزه هایی فعال و با نشاط در عرصه های دینی، اجتماعی، مجهز به فناوری روز و آگاه به نیازهای جامعه، مورد نیاز است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هدف از برگزاری این دوره را آشنایی با ضرورت های تحكيم خانواده،شناخت فضای مجازی و فرصت ها و تهديد هاي آن، بصیرت افزایی، ولایت فقیه، دشمن شناسی و راه های نفوذ آن در جامعه، خانواده، مجامع علمی و... ، دانستند که باید مدارس علمیه بویژه اساتید محترم، نسبت به آن شناخت بیشتری پیدا کرده و راهکارهای مقابله با آن را بدانند تا بتوانند در مدارس علمیه و جامعه موثر باشند.

وی افزود: دوره علمی، اخلاقی و مهارتی ،ویژه اساتید بسیجی در سه محور: «سبک زندگی اسلامی با رویکرد مباحث خانواده، بصیرت افزایی و عفاف و حجاب،» از تاریخ 6/11/95 لغایت 9/11/95 به مدت چهار روز در جوار حرم ملكوتي ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء برگزارمی گردد.