سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 22 - ساعت 0:29
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206115
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 9:56
تعداد بازدید : 63

طرح گلبرگ حجاب

دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج -عفاف و حجاب سال 95

مقدمه

عفاف، حفظ چشم، گوش، قلب و تمامی اعضا و جوارح از خطا و گناه است و حاصل این عفت درونی، پوشش ظاهری است؛ به تعبیری لطیف تر، حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است.

حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنا پوشش درونی ، این دو عامل باعث سلامت جامعه است و نبود این دو سبب بروز مشکلات زیادی درجامعه خواهد شد.

مقوله بي حجابي امروز یکی از آسیب های اجتماعی است كه فقط براي افراد بي حجاب مشكل ايجاد نمي كند؛ در واقع آسيب هايي كه از بي حجابي ناشي مي شود، دامان جامعه را در بر مي گيرد.حجاب و عفاف که یک دستور دینی و اسلامی است از مسائل مهم و کلیدی جامعه ماست و با بسیاری از مسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شده است .

ترویج فرهنگ دقیق عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن درجامعه می تواند جامعه را از آسیب­های احتمالی آن مصون سازد  به طوری که رهبر فرزانه انقلاب در این رابطه می فرمایند :

"حجاب، يكى از وسايل امنيت است. با حجاب زنِ مسلمان، هم خود زنِ مسلمان امنيت پيدا مى كند و هم مردان مسلمان امنيت پيدا مى كنند."

از این رو معاونت فرهنگی تبلیغی در راستای توجه به این مهم ، طرح "گلبرگ حجاب "را با همکاری بسیج طلاب ،در جهت تربیت نیروهای متخصص این امر، برگزار خواهد نمود.

مدیران و معاونان محترم فرهنگی مدارس علمیه، با توجه به رویکرد جدید معاونت فرهنگی تبلیغی در خصوص شیوه اخذ اطلاعات مربیان و مبلغان، از آنجاییکه این نوع ثبت نام برای اولین بار در اختیار مدارس علمیه قرار می گیرد، جهت تمرین و رفع اشکالات احتمالی فنی در خصوص فرم نرم افزاری و درج اطلاعات در آن، فرم نرم افزاری به مدت 24 ساعت به صورت تستی در اختیار مدیران مدارس علمیه قرار می گیرد و تمام اطلاعاتی که در آن ثبت می گردد، تستی بوده و حذف میشود. از روز پنج شنبه 6 آبان 1395 ساعت 8 صبح  فرم به صورت واقعی در اختیار همکاران جهت معرفی واجدین شرایط می باشد

 

زمان آغاز فرایندثبت اطلاعات مبلغان و مربیان

 

از ساعت  صبح روز پنج شنبه 6 آبان 95 می باشد